Van’da aile hekimliği uygulamaları kapsamında aile hekimi olarak görev yapanlar arasında daha önce Aile Hekimliği 1. Aşama Sertifikalı Uyum Eğitimi almamış olan 2. Grup aile hekimlerinin eğitimleri Müdürlüğümüz eğitimcileri tarafından verildi.

Eğitimde Türkiye ve Dünyada Aile Hekimliğine Geçiş Süreci Aile Hekimliğinin Tanımı ve Temel İlkeleri İletişimin Temelleri Hasta-Hekim Görüşmesi Klinik Problem Çözme Birinci Basamakta Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Bebek Çocuk ve Ergen İzlemleri Bulaşıcı Hastalıkların İhbar ve Bildirim Sistemi Birinci Basamakta Bağışıklama Hizmetleri konularına yer verildi.

Sertifika takdim töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu; Hekimlik sürekli kendini güncelleyen ve gelişime açık olan bir meslek grubu durumunda. Sağlık Bakanlığımız eğitime çok önem veriyor ve bu tarz programları destekliyor.

Dünyada 1. Basamak sağlık hizmetlerinin önemi her geçen gün çok daha iyi anlaşılıyor. Bu hizmetleri sizlerin katkıları bizlerin çabalarıyla çok daha güzel yerlere taşıyacağız.

Öncelikle bu eğitime katkı sağlayan eğitimci hekim arkadaşlarıma eğitime katılan tüm hekimlerimize ve sertifika programımızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor bu eğitimin hekimlerimize mesleki yaşamlarında önemli katkılar sağlamasını diliyorum dedi.

Program sonunda başarılı olan hekimlere sertifikaları İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Şebnem Kartal Başkan Yardımcıları Dr. Fatih Tamam ile Büşra Tapan Soğanda ve eğitimciler tarafından takdim edildi.